Diivanid

Mööbli hooldamine

Kindlasti nägid oma koju mööblit valides päris palju vaeva ja tahaksid, et selle eluiga oleks pikk ja väljanägemine ilus. Jagame praktilisi nõuandeid erinevate materjalide puhastamiseks, ning anname soovitusi, kuidas teha kodus lihtsaid mööbli parandustöid. Samuti vaatleme mööbli paigutamise tähtsust ja selle mõju mööbli elueale, arutleme mööbli uuendamise ja keskkonnasõbralike hooldusvõtete üle.

Sofaservice_kangaste_vastupidavus_testimine.jpg
Fotol diivan Cube meie showroomis

Puhasta pehmet mööblit regulaarselt

UV_kaitsega_diivanikangad_Sofaservice.jpg
Fotol mooduldiivan fluffy

Võimalusel kaitse mööblit otsese päikesevalguse eest

Pidev päikesevalgus võib olla mööbli suurim vaenlane. Miks? Päikese UV-kiired võivad kahjustada mööbli kangast, põhjustades selle tuhmumist ja isegi nõrgenemist aja jooksul. See kehtib eriti heledamate värvide ja delikaatsemate materjalide puhul.

Kuidas kaitsta oma mööblit päikese eest efektiivselt?
Üks lihtsamaid viise on kasutada aknakatteid, nagu rulood, kardinad või aknakiled, mis blokeerivad osa päikesevalgusest ja UV-kiirtest. Samuti võib kaaluda mööbli paigutamist ruumis nii, et see ei oleks otsese päikesevalguse käes. 

Kui sul on kindel soov oma mööbel päikeselisemasse kohta panna, siis jagame meeleldi soovitusi, milline kangas sel puhul parem valik oleks.

Kuidas hoolitseda mööbli eest, kui kodus on lapsed ja lemmikloomad?

Nende aktiivse elustiili ja ettearvamatuse tõttu võib mööbel kergesti sattuda plekkide ja kahjustuste ohvriks.

Sofaservice_lemmikloomasõbralik_diivan.jpg
Fotol diivan Cloudy meie showroomis

Mööbli plekieemaldusmeetodid: samm-sammulised juhised

Mööbli plekkide eemaldamine võib olla keeruline, kuid õigete tehnikate ja meetoditega on see täiesti võimalik. Vaatleme kahte levinud plekitüüpi: veiniplekid ja toiduplekid.

Veiniplekkide eemaldamine:

Toiduplekkide eemaldamine:

Mõlema tüüpi plekkide puhul on oluline tegutseda kiiresti ja mitte lasta plekil kangasse sügavalt imenduda. Samuti on soovitatav testida puhastusvahendit mööbli märkamatu osa peal, et veenduda selle ohutuses.

Sofaservice_käsitöö_mööbli_parandus.jpg
Fotol voodi Curvy meie showroomis

Keskkonnasõbralik hooldus on oluline

Kvaliteetse ja vastupidava mööbli valimine aitab vähendada keskkonnamõju, pikendades mööbli kasutusiga ja vähendades vajadust sagedase mööbli vahetamise järele. See tähendab vähem jäätmeid ja väiksemat ökoloogilist jalajälge. Lisaks, valides looduslikud puhastusvahendid hoiad keskkonda.

Populaarsemate kangaste hooldus

Toome välja kõige populaarsemat kangaste hooldamise põhilised nipid. Küsi  meilt julgelt nõu, kui sinu pehmemööbel on mõnest teisest materjalist.

Velveti hooldamine: Velveti puhastamiseks kasuta pehmet harja või tolmuimeja mööbliotsikut, et eemaldada õrnalt tolm ja mustus. Kui tekivad plekid, puhasta need niiske lapiga õrnalt, vältides liigset survet. Pärast puhastamist jäta velvet õhu kätte kuivama. Velveti puhul on oluline vältida otsese päikesevalguse ja kõrge kuumuse mõju.

Sameti hooldamine: Samet on samuti delikaatne ja vajab õrna käsitlust. Tolmu ja prahi eemaldamiseks kasuta tolmuimejat. Plekkide eemaldamiseks kasuta sametile mõeldud puhastusvahendit või lahjat seebilahust, tupsutades plekki ettevaatlikult. Sametit ei tohiks liigselt märjaks teha, seega ole vedelike kasutamisel ettevaatlik.

Naha hooldamine: Nahkmööbli regulaarne puhastamine on oluline. Pühi nahka pehme niiske lapiga, eemaldades pinnalt tolmu ja mustuse. Nahahooldusvahendi kasutamine kord või kaks aastas aitab nahka elastsena hoida ja ennetab pragunemist. Väldi naha puhastamisel teravate esemete kasutamist ja hoia nahkmööbel eemal otsesest päikesevalgusest.

Buklee hooldamine: Buklee on tugev ja tekstuurne kangas, mida on suhteliselt lihtne hooldada. Buklee puhastamiseks kasuta tolmuimejat. Plekkide puhul kasuta niisket lappi ja õrna puhastusvahendit, kuid ära hõõru kangast liiga tugevalt. Buklee kuivab kiiresti, seega pärast puhastamist lase sellel loomulikult kuivada.

Kui sul on mõni teine kangas või kui vajad lisainfot nende või teiste kangaste hooldamise kohta, siis küsi julgelt meilt lisainfot. Meie Sofaservice’i meeskond on alati valmis sind aitama, et sinu mööbel püsiks kaunis ja kestev.

Kangavalik_diivanitele_Sofaservice.jpg

Õigeaegne parandamine ja hooldus

Koduloomad, lapsed, kolimine – ikka võib tekkida väiksemaid kahjustusi.

Pisikriimustuste parandamiseks puidust mööblijalgadel või karkassil võib kasutada puiduvärvi pliiatseid või vaha. Kangast mööbli puhul on tasub väikesed rebenemised kokku õmmelda. 

Kui märkad oma mööblil kulumise märke või kahjustusi, on oluline need õigeaegselt parandada. Väiksemad parandustööd, nagu kriimustuste täitmine või lihtsamad õmblustööd, aitavad ära hoida suuremaid kahjustusi.

Professionaalne hooldus ja konsultatsioon

Mõningate keerukamate hooldustööde või spetsiifiliste materjalide puhul võib olla vajalik professionaalse hooldusteenuse kasutamine. Ära karda pöörduda meie poole, kui vajad  abi või nõuandeid.

Sofaservice_mööblikanga_õmblemine.jpg

Mööbli uuendamine aja jooksul on suurepärane viis tuua oma kodu interjööri värskust ning taaselustada armastatud mööbli välimust. Mõnikord ei vaja mööbel väljavahetamist, vaid hoopis nutikat uuendust, et taas särada. Siin on mõned ideed ja soovitused, kuidas oma mööblile uus elu anda.

Kasutades neid lihtsaid uuendusviise, saad hõlpsasti muuta oma olemasoleva mööbli välimust ja funktsionaalsust. Kui vajad soovitusi või abi siis meeleldi mõtleme sinuga koos midagi huvitavat välja.

Sofaservice_kanga_juurdelõikus.jpg

Lisaks sellele, et oleme kogu ostu- ja tootmisprotsessi vältel sinu jaoks olemas, jätkub meie kliendisuhe ka pärast ostu. Meie järelteenindus hoolitseb sinu vajaduste eest, olgu selleks diivanipatjade täitmine või kangaste vahetamine, et tagada sinu mööbli pikaajaline mugavus ja ilu. Sofaservice’is oleme pühendunud sinu rahulolu tagamisele, pakkudes sulle mitte ainult mööblit, vaid ka väärtust ja rahulolu, mis kestab kauem kui esialgne ost.

 Alates professionaalsest hooldusest kuni kohandatud disainilahendusteni – Sofaservice on siin, et muuta sinu kodu unistuste pesaks. Kas oled valmis oma kodu uuendama? Külasta meie veebilehte või showroomi juba täna!

Jaga postitust:

Facebook